O společnosti


Balony.eu jsou jedním z největších provozovatelů balónových letů. Máme rozsáhlou flotilu 20 nových balónů od českého výrobce Balóny Kubíček, které se vyznačují vysokým standardem bezpečnosti a komfortu. Naším hlavním cílem je poskytovat zákazníkům ty nejkrásnější zážitky a rozšiřovat povědomí o vzduchoplavbě. V oboru se pohybujeme už více než čtvrt století a za dobu naší existence jsme poskytli nádherné zážitky několika desítkám tisíců spokojených zákazníků. Skvělý zážitek při vzduchoplavbě s námi můžete zažít ve všech krajích České a Slovenské republiky, od Aše až po Michalovce, ale také při expedičních letech přes Alpy, Tatry, Beskydy, Jeseníky a Krkonoše.

Klientské centrum BALONY.EU je Vám plně k dispozici, díky našemu informačnímu a rezervačnímu systému však máte přehled o všech plánovaných letech a svoji rezervaci nebo objednávku můžete udělat kdykoliv on-line.

Naše provozní oprávnění splňuje přísné podmínky Agentury Evropské unie pro bezpečnost v letectví (EASA). Profesionální posádky našich balónů, zkušení piloti, pravidelná školení pilotů, moderní technika, periodické prohlídky balónů a pojistné certifikáty, to vše je pro nás samozřejmostí.

Balony.eu jsou zároveň provozovatelem jedinečného zázemí pro balónové létání, které jinde nenajdete - BalonCentrum Břestek. Stylová balonářská hospůdka s penzionem, kde se vám bude u kafíčka příjemně čekat až se utiší vítr, abychom mohli spolu odletět. Po letu se svými přáteli zde oslavíte svůj šťastný návrat na zem, ochutnáte místní vína a skvělou domácí kuchyni.  Nikam nemusíte spěchat, protože do postele to budete mít jen pár kroků. www.baloncentrum.eu 

Šťastný let a měkké přistání Vám přeje Libor Staňa, pilot a majitel společnostiNaše balónová flotila

 
 
Balón OK-1501
OK-150118 - 24 pasažérů
 
Balón OK-1701
OK-170116 - 20 pasažérů
 
Balón OK-0903
OK-090316 pasažérů
 
Balón OK-1801
OK-1801 10 pasažéři
 
Balón OK-1802
OK-180212 pasažérů
Balón OK-1703
OK-17038 pasažérů
Balón OK-1601
OK-16017 pasažérů
Balón OK-1805
OK-18055 pasažérů
Balón OK-1604
OK-16045 pasažérů
Balón OK-1102
OK-11025 pasažérů
Balón OK-0901
OK-09016 pasažérů
Balón OK-1809
OK-1809 2 pasažéři
 

Vedení - office

 
1
Libor Staňa majitel a pilot
1
Věra Nechalová ředitel
Alena Iljina office


Piloti

 
1
Jarek Staňa pilot
1
Míra Švehla pilot
1
Tomáš Petržela pilot
1
Jarda Trybula pilot
1
Petr Havala pilot
1
Pavel Dillinger pilot
1
Tomáš Hojsík pilot
1
Tomáš Trčka pilot
1
Max Iljin pilot


Posádka

 Napsali jste nám

 

Vážený pane Staňo,  dovolte abychom Vám a vašemu týmu poděkovali, za krásný zážitek.
Let na balónové show 4.9.2021 okolo Babičina údolí a vodní nádrže Rozkoš byl nádherný 
a jsme Vám velmi vděčni, že se vám podařilo nás na tento let umístit.
Pilot, jehož jméno si bohužel již nepamatuji by úžasný profík a srandista a klobouk dolů
před takovým přístupem ke klientům. Za letu jsme se skvěle bavili, on nám vše vysvětloval
a celá skupina byla velmi spokojena. Přálo nám velmi i počasí, tak že to prostě nemělo chybu!
Přejeme Vám mnoho ůspěchů ve vaší brandži , příznivé počasí a mnoho spokojených klientů.  S přátelským pozdravem
 
--Jan Holy


Dobrý den, moc děkujeme na nádherný a úžasný zážitek, na který budeme dlouho vzpomínat i přes počáteční obavy některých členů naší posádky. 

Chtěli bychom poděkovat panu pilotovi Bittnerovi za velmi profesilnální přístup a také celému týmu. Určitě si tento zážitek opět rádi zopakujeme. S pozdravem

--Hraběnka z Brumova:-)


Dobrý den k vám, posílám, když na včerejší let vzpomínám-Karlšten-Všenory.
Byl to pro mne překrásný zážitek. Už proto, že tuto krajinu důvěrně znám, jednak, že jsem v uvedených vesnicích, před letyhrál s kapelou na zábavách a nyní jsem měl možnost se na ně podívat i z výšky. Pan pilot Kostrhun je skvělý chlapík. Vzlet, samotný let a rozpočet na přistání i dosednutí, bylo skvělé. Umí. Při návratu na základnu jsme si ještě krásně popovídali. Je to radost veliká.

---S úctou-Roman Krása

Dobrý den, moc děkujeme za nádherný zážitek.  Let balónem byl úžasný zážitek, na který budeme dlouho vzpomínat. Váš přístup k pasažérům byl profesionální. Ještě jednou moc děkujeme. Přejeme pěkný den. 

---Soňa Hauserova a Jiří Nejedlý

Dobrý den, ještě jednou Vám děkujeme za úžasnou oslavu 30 výročí svatby. Zážitek přímo neuvěřitelný - velice se nám oběma let balonem líbil. Když nám pilot po vystoupání popřál k výročí a jeho kolega vytáhl šampaňské ke slavnostnímu přípitku, doslova nám spadla brada. Jste skvělý tým profesionálů, kteří kromě lásky k létání oplývají také pěkným lidským přístupem, čehož si s manželem velice vážíme.

S přáním hezkých dní a celé řady dalších úspěšných letů.

---Katka a Jirka Tomeškovi

Dobrý den, dovolte mi poděkovat za krásný let, který proběhl 17.6.2021 z hradu Hukvaldy. Váš pilot pan Evžen Rajzl byl slušný, vstřícný, všechny naše otázky nám zodpověděl, staral se o nás jako o vlastní. Absolvoval s námi krásný let, který v nás zanechal jen ty nejkrásnější dojmy. Čekali jsme 3 roky na let a je jasné, že ani za nepříznivé počasí ani za pandemii Vaše společnost nemůže. Čekání stálo za to a jistě se zase k Vám vrátíme. 
 
Přeji Vám příznivý vítr, krásné počasí, všechny piloty jako byl náš profesionál pan Rajzl a hlavně hodně hodných pasažérů. S pozdravem

---Radek

Dobrý den, my také moc děkujeme, let byl super, krásný zážitek, počasí vyšlo na jedničku, takže ideál. :) S pozdravem

---Baronka Zuzka z Medlovic :)


Dobrý den, děkuji za originální zážitek, který jsem dostala k narozeninám. Let byl nádherný a příjemný, stejně jako pilot, který odpovídal na naše všetečné otázky, nejčastěji kde jsme právě teď a obřad na závěr s výkladem historie pasování do šlechtického stavu byl nádherným zakončením tohoto zážitku. Děkuji za jeho uskutečnění.

---Stanislava Vachová, Brno


Děkuji, bylo to moc hezké. Pilot i obsluha byli výborní a velmi milí. Ještě jednou díky za pěkný zážitek.

---Chládková Martina, Olomouc


Děkujeme za dnešní krásný zážitek a perfektní organizaci i přistání. Baronka Radmila a baron Milan.

---Louka u Litvínova 


Dobrý den Tomáši, včerejší let byl naprosto úžasný a každá vteřina letu včetně Vašeho pasování na Barony bylo něco nádherného a přemýšlime, pokud by to bylo možné, o zimním letu:-). Přeju Vám hodně krásných letu a krásný páteční den:-)
 
S pozdravem
 
---Kolař M.


Dobrý den, dovolte, abych Vám všem touto cestou z celého srdce poděkovala za středeční nevšední zážitek. Tříleté čekání na „příznivý vítr“ stálo opravdu za to.
 
Hodinu jsem se vznášela jako na obláčku nad krajinou, kam se už od svých dětských let (po zemi J) každoročně vracím k hoře Říp, ovšem ten pohled z výšky – něco nádherného. Po velkém půlročním pracovním nasazení neskutečný balzám na duši. Absolutní pocit bezpečí, to ticho, ten klid mě dostal do takové psychické rovnováhy, jako jsem už dlouho nezažila. Opravdu neskutečný zážitek.
 
Určitě se vrátím :)
 
Ještě jednou VELIKÉ DÍKY!
---Simona Kuňáková  

 

Dobrý den, chtěla bych touto cestou poděkovat za překrásný zážitek z včerejšího letu. Čekali jsme na let téměř 2 roky, ale stálo to za to. Nádherný výhled, krásné přistání, děkujeme pilotovi i pánovi z doprovázejícího automobilu. Přeji vám víc takovýchto letů.      

---Šaldová


Dobrý den, vážený pane Pilote Dillingere, ještě jednou děkujeme za krásný zážitek při našem prvním letu  balonem a mistrovském  přistání balonu pod Vašim řízením.

Přejeme Vám, aby všechny Vaše další lety proběhly stejně úspěšně.

---Jaroslava a Stanislav Kuchyňovi z Roubaniny.


Zdravím, děkuji za pěkný zážitek, především pilotovi p. Koupovi. Bylo to super. Přeji pěkný večer.

---Hraběnka Marie z Nového Jičína.


Dobrý den, v sobotu 20.7. jsme v podvečer absolvovali let balonem s pilotem p. Jaromírem Švehlou nad Karlštejnem. Zážitek úžasný a s pilotem maximální spokojenost. Je vidět, že má letité zkušenosti, vlídný přístup k pasažérům a vůbec....všechny klady.

Absolvovala jsem let poprvé, vůbec jsem z něj neměla obavy. Jen jsem si nedokázala představit přistání, zejména  po několika shlédnutí filmu VRATNÉ LÁHVE (toho jsem se popravdě trošku obávala).

Ovšem přistání nad mé očekávání bylo neuvěřitelně hladké a bez sebemenšího problému.
S pozdravem

---Renáta Ličáková


Dobrý den, sice opožděně ale chtěl jsem poděkovat za nádherný let horkovzdušným balonem a hlavně za velmi profesionální a vstřícný přístup k posádce PANU pilotovi Ondrovi. Ještě jednou děkuji za krásný zážitek za sebe, manželku Marii a vnučku Anetku a posíláme pozdrav Ondrovi!
 
---Jaromír z Otrokovic

 

Dobrý den, rádi bychom Vám zaslali veliké DÍKY za úžasný zážitek!

Největší DĚKUJEME si od nás zaslouží náš pilot pan Libor Filip, díky kterému jsme prožili nezapomenutelné odpoledne! Jeho úžasný přístup, vysvětlení všeho potřebného, zodpovězení všech našich otázek, let vedený tak abychom viděli co nejvíc a nejlépe (samozřejmě jak nám vítr dovolil), za úžasnou atmosféru a spoustu srandy! Balony.eu určitě doporučíme kde budeme moci! A už teď plánujeme, kdy poletíme znovu... Prosím panu Liborovi od nás vyřiďte veliké díky! 

---Hanka a Milan


Dobrý den, jsme rádi, že jsme mohli zažít tak nádherný let díky vaší společnosti a zejména panu pilotovi Liboru a paní stevardce Věrce skláníme obdiv a díky ještě jednou. Přejeme mnoho bezpečných a klidných plaveb vzdušným mořem.

baron Zdeněk a baronka Mirka

Dobré ráno, v pátek 26.5.2017 jsem měla možnost letět balonem, letělo nás 20. Byl to můj sen si někdy vyletět a podívat se na svět s té ptačí perspektivy a má dcera mně ho splnila. Byl to nepopsatelný zážitek a nádherný výhled. Užívala jsem si to naplno a můj sen byl splněn na 100%.

Váš pilot nám dal k tomu krásny výklad a pěkné přistání.

P.S. Uvolnit se a přijít na jiné myšlenky – doporučuji let balonem.

baronka Iveta s DomanínaZdravíme všecky vzduchoplavce z Břestku. Byli jsme maximálně spokojení s přístupem, letem, přistáním a vlastně vším. Děláte to moc dobře, věřím, že jsme neletěli naposled a dáme vědět všem našim známým. Přejeme mraky spokojených zákazníků, dobré počasí a sťastná přistání! Jste zkrátka profíci a tak to má být.

Michal A Danka, Staré Město (Baroni ze Žeravic)

 

Dobrý den, děkujeme za krásný a nezapomenutelný zážitek, který udělal naší babičce oslavenkyni obrovskou radost. Já, dcera, teta a babička jsme si to moc užili. Od začátku letu po přistání to nemělo chybu.

Skvělý letecký tým s bezvadným výkladem. Takový zážitkový dárek doporučuji všem.

Lada Fialíková 

Vážení, naše skupinka 4 žen velice děkuji za sobotní ranní let na českým rájem. Pilot i paní stewardka úžasní a celá posádka balonu taktéž.
Vše se vydařilo k naší naprosté spokojenosti. Hlavně  pilot a stewardka dokonalí profíci. Milí, přátelští, ani známka nějakého "machrování" či nezájmu. I řidič vozu super, palec nahoru. Při balení balónu naprosto sehraná parta.
Létání balónem je návykové, takže za nějaký čas si tento prožitek ráda zopakuji a ráda doporučím ostatním. Ať se daří.............:)

---Iveta Juklíčková a spol :)


Vážení přátelé, srdečně Vám děkuji za nádherný let Vašim balonem, který se uskutečnil vpodvečer 28. dubna. Myslím si, že žádný z pasažérů neměl jedinou negativní připomínku ke zmíněnému letu. Všichni jsme si odváželi do svých domovů nezapomenutelné zážitky. Když se v neděli sešli u nás synové se svými rodinami, musela jsem odpovídat na jejich všetečné dotazy, ukazovat jim své fotografie, které jsem za letu nad malebnými Chřiby pořídila. Manžel, coby redaktor Slováckého deníku, jim zase ukázal snímky, které pořídil od startu balonu až po horizont lesa nad Břesteckou skálou.

 
Ještě jednou srdečné díky. Přeji Vám hodně spokojených zákazníků.

Eva Skaličková
 


Vážení vzduchoplavci, děkujeme za neuvěřitelný zážitek , který jste nám umožnili prožít.
Děkujeme.

zdraví vás baron Jirka s baronkou EvouNapsali o nás

Přelet v extrémním mrazu? Takto vypadal letecký provoz nad Pradědem

Přelet zimních Jeseníků v situaci, kdy na vrcholu Pradědu přes den panuje mráz čtrnáct stupňů pod nulou, je náročná výzva i pro zkušené balonové profesionály. Za méně extrémních podmínek provozovatelé balonů nabízí vyhlídkové lety balonem do Jeseníků také veřejnosti.Balon z Břestku zvládl přelet Lysé hory, jako jediný ze tří

Hned tři balony najednou se v uplynulých únorových dnech pokoušely přeletět nejvyšší vrchol Moravskoslezských Beskyd, 1323 metrů vysokou Lysou horu. Po více než tři hodiny trvajícím pokusu byl nakonec úspěšný jen jediný z trojice, balon OK-1805 s pilotem Liborem Staňou a copilotem Patrikem Hermannem.


Bílé panorama Velké Javořiny z ptačí perspektivy

Slunečné počasí a nádherné výhledy na Bílé Karpaty i jejich nejvyšší vrchol, 970 metrů vysokou Velkou Javořinu, zpříjemnily ve středu 20. ledna let posádce horkovzdušného balonu břestecké firmy Balony.EU.


V Břestku si pořidili už čtrnáctý balon

Křest nového balonu v Břestku odstartoval o víkendu Balony.eu tour 2017. Akce během následujících tří měsíců zavítá do různých částí republiky, od Karlštejna až po České Budějovice.

Pohled z balonu na Alpy ve mně zahnal myšlenky na strach

Je to zhruba rok a půl, co jsem se stal baronem. Baronem z Boršic. Ne, nedozvěděl jsem se, že mám modrou krev a tudíž jsem žádný zámeček ani pozemky s honitbami nezdědil, ale stejně to stálo za to. Ti, co už absolvovali let balonem, vědí, o čem mluvím, ostatním rád vysvětlím: po prvním letu je totiž každý pasažér pasován na barona či baronku – odkud, to záleží na místě, kam balon zrovna přistane.

Obr mezi balony letěl nad Břestkem. Unese 24 lidí

Největší horkovzdušný balon ve střední Evropě se včera premiérově vznesl z BalonCentra v Břestku. Obr, který ve svém koši přepraví čtyřiadvacet pasažérů, pilota i stevarda, byl pokřtěn jménem Sekvojec.