FAQ

Jak si můžu zakoupit letenky?

  1. online přes naši webovou stránku www.balony.eu
  2. emailem na adrese info@balony.eu
  3. telefonicky na čísle 572 547 183
  4. osobně v sídle naší společnosti BALONY.EU, s.r.o., BalonCentrum Břestek 316, 687 08 Břestek u Buchlovic v pracovní dny od 9:00 hod do 16:30 hod., nebo na našich pobočkách po předchozí telefonické domluvě.

Jak si můžu zarezervovat svůj let?

  1. online v sekci - rezervovat let na adrese www.balony.eu/rezervace
  2. emailem na adrese info@balony.eu
  3. telefonicky na čísle 572 547 183
  4. osobně v sídle naší společnosti BALONY.EU, s.r.o., BalonCentrum Břestek 316, 687 08 Břestek u Buchlovic v pracovní dny od 9:00 hod do 16:30 hod., nebo na našich pobočkách po předchozí telefonické domluvě.

Kolik lidí balón unese?

Nosnost balónu závisí od velikosti (objemu) obalu a od venkovní teploty. V zimě balón uveze více pasažérů, v léte méně. Provozujeme jak malé balóny pro 2-6 pasažérů, tak střední balóny pro 7-12 pasažérů, a velké balony pro 12 až 24 pasažérů.

Jak dlouho let balónem trvá?

Vyhlídkový let balónem trvá cca 45 -60 minut. Na celou akci je však potřeba počítat se zhruba 3 až 4 hodinami času. Proto je balon schopen udělat pouze jeden vzlet ráno a jeden odpoledne (to je odvislé od meteorologických podmínek - ráno nefouká, v poledne vítr zesílí, večer se opět uklidní - neplatí to vždy).

Jak vysoko poletíme?

Balóny poletí převážnou část letu 300 až 500m nad terénem, ale pilot může vystoupat s Vámi třeba i 1000m vysoko a před přistáním budete kopírovat terén ve výšce stromů.


Je ve vzduchu zima?

Při letu v balónu obecně není o nic chladněji než na zemi. Malý pokles teploty v vyšších nadmořských výškách, ve kterých letíme, je kompenzován teplem produkovaným nad hlavami hořáků. Teplotní gradient je jen 0,6 stupňů na každých 100m výšky a také na Vás nebude foukat, protože balón letí stejnou rychlostí jako okolní vítr.


Jaký zvolit oděv?

Není nutný speciální oděv, doporučujeme sportovní, starší a tmavší oblečení stejně jako na procházku do lesa, kšiltovku na hlavu pro ochranu před sálajícím teplem od hořáků  a vyžadujeme pevnou sportovní obuv. 

Jaký je minimální věk pro let balónem?

K letu musí být děti ve věku 7 let nebo starší a doprovázeny dospělým. Budou také muset být nejméně 120 cm vysoké, aby viděli přes horní část koše. Mějte také na paměti, že hluk hořáku může být pro malé děti trochu děsivý.
 

Existuje horní věková hranice nebo zdravotní omezení ?

Neexistuje žádná horní věková hranice - pokud jste přiměřeně fit a zdraví bez výrazných problémů s koleny, kyčlí nebo zády, bez nedávných operací, zlomených kostí nebo stávajících podmínek, které by vám mohly znepříjemnit přistání balónu, a momentálně nejste těhotná, pak byste měli být připraveni létat. Bude se od vás požadovat, abyste do balónového koše vlezli pomocí stupaček na boční straně koše, jednu hodinu stáli a v případě tvrdšího přistání absorbovali malý náraz, který je podobný jako skočit z nízké židle. Při přistání balónu budete také muset být schopni se držet bezpečnostních madel.

Jak rychle balon letí?

Balon je unášen směrem a rychlostí větru. Obvykle za hodinový let uletí 10 až 20 km. Při expedičním letu přes Alpy nebo Tatry letí balón i 100km/hod.

Pokud jsme těhotná, mohu letět balónem?

Bohužel ne. Vzhledem k povaze přistání balónu není let balónem vhodný pro těhotné dámy.

Kolik lidí bude v mém balónu?

Společnost BALONY.EU, s.r.o létá s koši T a Double T všech různých velikostí od 2 do 24 cestujících s odělenými prostory pro pilota a pasažéry kde je maximální počet 6 pasažérů v jedné kóji. Tato rozložení košů poskytuje dostatek osobního prostoru, protože jsou navrženy tak, aby vyhovovaly velkým i malým skupinám v dokonalém pohodlí, a zároveň umožňují všem cestujícím stát u kraje koše, což každému zajistí skvělý výhled.

Co když v den letu není dobré počasí?

Pokud je váš let balónem zrušen z důvodu nevhodných povětrnostních podmínek, můžete se znovu rezervovat kdykoli během až 24 měsíců dle platnosti vašeho poukazu. 


Kde mi doporučíte letět?

Naše balóny létají na mnoha pěkných a zajímavých místech v celé České a Slovenské republice. Mezi nejoblíbenější lokality v Česku patří Karlštejn, Konopiště, Český ráj, Pálava, Bouzov, Hukvaldy, Buchlov a další, na Slovensku pak Smolenice, Piešťany, Trenčín, Žilina, Poprad, Spišský hrad. Naše doporučení je na let balónem s pobytem v BalonCentru v Břestku kde máme balónovou základnu a penzion s restaurací. Váš let balónem může být skvělý výlet nebo dovolená s Vašimi nejbližšími. Při pobytu v BalonCentru alespoň na 2 noci, díky skvělé poloze startovního místa, máte největší pravděpodobnost provedení Vašeho letu v plánovaném termínu. Vidět zde z balónu nebo navštívit během Vašeho pobytu můžete hrad Buchlov, zámek Buchlovice, baziliku na Velehradě, královské město Uherské Hradiště, ale také vinohrady a místní vinné sklepy se skvělým vínem. Neváhejte, zcela určitě nám dáte za pravdu.