O letu balónem

Jak dlouho trvá let balónem

Vyhlídkový let balónem trvá přibližně 1 hodinu dle podmínek na přistání. Na celou akci je však nutno počítat cca 3 až 4 hodiny.

Kdy a kde létáme

Létáme v každém ročním období za příznivých povětrnostních podmínek po celé České a Slovenské republice. U privátních letů balónem místo startu nejdříve konzultujte s pilotem. 
Mimo uvedené lokality níže v sekci startovní místa účtujeme cestovní náklady 14,- Kč/km na místo startu a zpět.

Rezervace letu balónem

Při jednotlivě prodaných letenkách naplňujeme koš balónu na 6 až 10 pasažérů u menších balónů a u větších balónů na 12 až 24 pasažérů.
Doporučujeme sledovat námi vypsané plánované lety a v případě Vašeho zájmu o daný termín, místo startu, či žádanou velikost balónu si prosím rezervujte místo on-line na https://www.balony.eu/reservation

Křest prvoletců

Po přistání probíhá křest prvoletců se šampaňským, pasažéři obdrží na památku certifikát o absolvování letu balónem. Během letu je povoleno fotit a natáčet. Pro větší skupinu lidí je možno letět dvěma a více balóny současně.

Certifikáty a povolení

Naše společnost je držitelem povolení na letecké práce včetně vyhlídkových letů balónem, vydaným Úřadem pro civilní letectví České republiky (ÚCL). Máme již více než 25 let zkušeností s provozováním balónového létání. Létáme s novými, moderními balóny.

K nahlédnutí do naší fotogalerie z létání nejen v ČR, ale i z několika míst v Evropě, USA, Japonska, nebo z létání v Alpách navštivte naši fotogalerii.

Nenechte si ujít tento nevšední zážitek !

Startovní místa

Odletová místa jsou tříděna podle krajů. Kliknutím myší na daný kraj změníte odletová místa.

Jihomoravský kraj
Moravskoslezský kraj
Tatry
  • Vysoké Tatry
Liberecký kraj
Středočeský kraj
Olomoucký kraj
Královehradecký kraj
Pardubický kraj
Alpy
  • Filzmoos
  • Zell am See
Praha
Kraj Vysočina
Trnavský kraj
Bratislavský kraj
Nitriansky kraj
  • Nitra
Žilinský kraj
  • Žilina
Trenčínský kraj
Liptovský Mikuláš
Banskobystrický kraj
Ústecký kraj
  • České středohoří
Karlovarský kraj
Košický kraj
Prešovský kraj
Lotrinsko

V mapce naleznete startovní místa setříděné podle krajů. Můžeme však startovat kdekoliv dle Vašeho přání, je však nutné případné startovní místo konzultovat nejdříve s pilotem. Pro nestandardní startovní místo vzdálené více než 30 km od poboček Praha, Brno, Ostrava a Uherské Hradiště účtujeme cestovní náklady na místo startu a zpět 14,- Kč/km - v tomto případě je také třeba mít zakoupený samostatný let pouze pro Vaši skupinku osob a zajistit plochu pro start balonu včetně písemného souhlasu majitele plochy.