O společnosti BALONY.EU

O SPOLEČNOSTI BALONY.EU, s.r.o.

Společnost BALONY.EU, s.r.o. byla založena 7.1.2004 jednatel společnosti Libor Staňa. Nejdříve pod názvem ZEPELIN.CZ, s.r.o. a následně v roce 2012 jsme provedli změnu názvu na BALONY.EU, s.r.o. což lépe koresponduje s tím co děláme a také jsme současně změnili sídlo společnosti do nových vlastních prostor na BalonCentru v obci Břestek č.p. 316 pod hradem Buchlovem, kde máme celé kompletní zázemí pro provoz, servis a údržbu balónů včetně vlastní čerpací stanice propanu pro plnění lahví do balónů s podzemním zásobníkem.

 

Hlavní mezníky společnosti:

2004 založení společnosti + nový balon OK-3055

2006 nový balón OK-6010

2006 první komerční let v Alpách

2007 nové 2 balóny OK-7771 a OK-7080

2008 nové 2 balóny  OK-8881 a OK-8882

2009 pořízení nového velkokapacitního balónu OK-0903 FirstClass pro 16 pasažérů + pilot + steward

2009 založení „dceřiné“ společnosti BALONY.SK, s.r.o. na Slovensku + nový balón OK-0901

2009 vybudování vlastního podzemního zásobníku propanu na BalonCentru ve Břestku

2012 otevření Baloncentra, nové vlastní prostory kompletně zařízené pro poskytování  vyhlídkových letů balónem

 

BALÓNOVÉ LÉTÁNÍ

Dvousetletou tradici začali v roce 1783 bratři Montgolfierové balónem vyrobeným z taftu, s roštem, na kterém spalovali slámu, a s posádkou - kohoutem, beranem a kachnou. Dnešní horkovzdušný balón je vyroben z nylonové textilie odolné proti vysokým teplotám, koše jsou pletené z proutí. Hořákem ohřívaný vzduch v obalu malého sportovního balónu o objemu 2.200 m3 unese třísetkilový balón, tříčlennou posádku a palivo - propan v ocelových láhvích postačující na dvě hodiny letu.

Kurs a rychlost letu balónu určuje směr a síla větru. Vítr má v rozdílných výškových hladinách rozdílný směr, nastoupáním nebo sklesáním do příznivé vrstvy pilot balón řídí. Pro ballooning je ideální rychlost větru do 5ti metrů za vteřinu. Tyto podmínky splňuje obvykle ranní a podvečerní klidné počasí. Balóny nelétají v poledne letních dnů, kdy pálící slunce způsobuje termické vertikální proudění se silnými větrnými poryvy.

Balón létá ve výšce korun stromů nebo může nastoupat do několikakilometrové výše. Světový výškový rekord je téměř 17 kilometrů. Hodina ve vzduchu s přeletem lokality rozlohy velkoměsta v délce 20ti kilometrů je typickým příkladem běžného balónového letu.

SPORTOVNÍ LÉTÁNÍ

Balónové létání je součástí FAI - světové letecké federace, má svou mezinárodní balónovou organizaci. Sdružuje 10 tisíc pilotů ze čtyřiceti zemí světa. Sto nejlepších se každý lichý rok účastní Mistrovství světa. Balóny soutěží ve dvou desítkách různých disciplín s pevnými pravidly, většinou se jedná o lety na vzdálenost nebo na cíl. Ti nejlepší jsou schopni po hodinovém letu z povinné vzdálenosti několika kilometrů naletět na cíl s balónem "unášeným větrem" s centimetrovou přesností.


PřihlášeníRegistrace


Novinky z letu balónem

4.5.2017

Vyfoť se s autobusem BALONY.EU a získej slevu na nákup letenky v hodnotě 300,- Kč/letenka. Naše autobusy můžete aktuálně potkat v Uherském Hradišti, Hradci Králové a Českých Budějovicích.

29.4.2017

Termín 3.6.2017, Karlštejn podvečer je již plně obsazen, možnost rezervace na ranní lety!

18.4.2017

Aktuálně jsme pro vás vypsali nové termíny s místem odletu v lokalitách České Budějovice a Hradec Králové.

20.2.2017

Zahajte novou balonářskou sezónu spolu s námi! V rámci akce BALONY.EU TOUR 2017 jsme pro vás připravili výhodné ceny letenek do velkých pasažérských balónů pro 12-24 pasažérů.

6.2.2017

Překvapte letos svou partnerku nebo partnera krásným dárkem a darujte romantický let pouze pro Vás v okolí hradu Buchlova s ubytováním na 1 noc včetně snídaně a romantické večeře při svíčkách v penzionu s restaurací BalonCentrum Břestek.

Zobrazit všechny novinky

Doporučujeme

Dárkový certifikát ještě dnes

Pokud chcete překvapit své blízké dárkem ještě dnes, můžeme Vám zaslat dárkový certifikát ihned v elektronické podobě.

 

Dárkový certifikát

 

Naše společnost je členem ČBS

 

  Český balonový svaz

Akceptujeme tyto platební karty

 

Video z letu balónem

 
Košík: 0,-